Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach O domu Jak u nas zamieszkać Teatr Studio Magellana Kluby Aktualności Wydarzenia Przetargi Zaproszenia Terapia Galeria Zdjęć Opieka medyczna i rehabilitacja Warsztaty Terapii Zajęciowej Linki Linki Kontakt
Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach
 
Kalendarium
Wrzesień 2019
Pn W Ś C Pt S N


1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30


Imieniny: Tomasza i Maurycego


Dodatkowe informacje
Numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
72105014611000002353368786

Jesteś naszym 518759 gościem

 
Terapia

Na konferencji o aktywizacji seniorów

8 maja wzięliśmy udział w Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Aktywizacja seniorów - między powinnością a profesją - kształcenie i działanie" zorganizowanej przez UJK. W jej trakcie nasze panie terapeutki i Kierownik Działu Terapeutycznego prowadzili warsztaty zajęć manualnych, na których uczyli takich technik terapii zajęciowej jak filcowanie i makrama. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i sprawiły wiele radości uczestnikom konferencji.

IV edycja Konkursu "Moje marzenia"

1 grudnia w Galerii Echo w Kielcach odbyła się uroczysta gala podsumowująca wyniki IV edycji konkursu plastycznego „Moje marzenia". Konkurs skierowany był do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, dzieci z domów dziecka, mieszkańców domów pomocy społecznej oraz podopiecznych innych instytucji z terenu województwa świętokrzyskiego. Tematem prac konkursowych mogły być dowolne, szeroko rozumiane motywy związane z marzeniami, planami i wyobrażeniami Autorów. W takim konkursie nie zabrakło także i naszych mieszkańców. W kategorii „Malarstwo" prezentowali swoje prace panowie: Jan Kraj z pracą pt. „MÓJ DOM RODZINNY" oraz Andrzej Warowiec z pracą „PODRÓŻ POD ŻAGLAMI". W kategorii „Inne formy artystyczne" wystartowała natomiast p. Krystyna Borek z pracą pt. „ZŁOTA RYBKA". Mimo że konkurencja była przeogromna z dumą musimy powiedzieć że drugą nagrodę w kategorii „Inne formy artystyczne" zdobyła właśnie pani KRYSTYNA BOREK. Gratulujemy !!!!

Terapia zajęciowa

 

Ciekawą formą usprawniania rehabilitacyjnego jest aktywizacja pensjonariuszy poprzez różnorodne formy, metody i techniki terapii zajęciowej. Dzięki odpowiednio dobranym czynnościom daje ona możliwość wyćwiczenia niezbędnych ruchów lub wyuczenia odpowiedniej kompensacji(- wyrównania deficytów ruchowych poprzez funkcje zastępcze) w różnych schorzeniach . Poza tym skoncentrowanie uwagi na samej technice i szczegółach pracy sprawia, że osoba chora może wykonywać dany ruch przez dłuższy okres czasu bez poczucia zmęczenia fizycznego i psychicznego. Terapia zajęciowa jest więc kontynuacją ćwiczeń kinezyterapeutycznych w zmienionej formie.

 


Copyrights © 2019 Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach